Výrobky a složení

V červnu 2022 jsme začali produkci výrobků z našeho masa, kostí a drobů. Veškeré produkty jsou tepelně opracované, zavařené, bez přidaných éček a dalších konzervantů. A také bez lepku!

Výrobky jsou chlazené, udržujte v teplotě do +7 °C, po otevření spotřebujte do 3 dnů. 

 

Vývar

Poctivý, redukovaný a několik desítek hodin tažený vývar z morkových kostí a harf, biozeleniny (celer, petržel, mrkev, česnek, cibule), s přídavkem biokoření (libeček, petržel, pepř). Je dochucený a vhodný na přípravu polévek a omáček. (Alergeny: celer, máslo).

Vývar s masem a zeleninou

Poctivý, redukovaný a několik desítek hodin tažený vývar z morkových kostí a harf, biozeleniny (celer, petržel, mrkev, česnek, cibule), s přídavkem biokoření (libeček, petržel, pepř). Jediným rozdílem je vetší objem sklenice a maso a zelenina, které jsou před zavařením vráceny zpět do vývaru. (Alergeny: celer, máslo).

Demi-glace

Silně redukovaný vývar z morkových kostí a harf, biozeleniny (viz vývar), biočerveného vína a biopovidel s přídavkem biokoření. Demi-glace se používá jako základ daších, především francouzských omáček. Lze jím dochutit i polévky. Výborné jako základ na omáčky ke steakům. (Alergeny: celer, máslo).

Játrová paštika

Hlavní ingrediencí jsou hovězí játra, která paštice dodávají výraznou játrovou chuť. Ztužené biomáslem, dochucené bio červeným vínem a bio kořením (petržel, tymián, pepř). Dle nabídky s biobrusinkami či praženými biomandlemi. (Alergeny: máslo).

Dršťková polévka

Základem jsou hovězí biodrštky a náš biovývar. Polévka je hotová, dochucená biokořením (majoránka, petržel, tymián, česnek). (Alergeny: celer, máslo). 

Gulášová polévka

Základem je naše pomleté biohovězí maso a vývar s pasírovanými bio rajčaty. Polévka je hotová, dochucená biokořením (majoránka, česnek, sladká paprika, kmín). Můžete přidat vařené brambory, nebo jen s pečivem. (Alergeny: celer, máslo).

Boloňská omáčka

Základem je naše mleté biohovězí a biozelenina, pasírovaná biorajčata či bioprotlak a biokoření (petržel, bazalka, oregano, tymian) a červené víno. Vhodné s těstovinami nebo na pizzovém těstě. (Alergeny: celer, máslo).

Chilli con carne

Základem je naše mleté biohovězí a biozelenina, pasírovaná biorajčata či bioprotlak s biokořením (chilli, paprika, uzená paprika, římský kmín, melasa). Lehce pikantní, stačí přidat fazole, či kukuřici. (Alergeny: máslo). 

Hovězí guláš

Hlavní ingrediencí je vyzrálé biohovězí maso pokrájené na kostky, cibule, česnek, máslo, demiglace, pepř, majoránka, červená paprika vše v bio kvalitě. Guláš nezahušťujeme ani jíškou ani chlebemm, je tedy bez lepku. (Alergeny: máslo). 

Hovězí ragů na červeném víně

Vyzrálé biohovězí maso pokrájené na kostky, cibule, mrkev, celer, petržel, protlak, červené víno, demiglace a sůl. Z koření pak tymián, jalovec, rozmarýn, bobkový list, nové koření. Vše v biokvalitě a bez lepku. (Alergeny: máslo, celer). 

Svíčková omáčka

Vyzrálé biohovězí maso pokrájené plátky, cibule, mrkev, celer, petržel, máslo, vývar, citronová šťáva, sůl, bobkový list, nové koření. Vše v biokvalitě a bez lepku. Stačí přidat smetanu. (Alergeny: máslo, celer). 

Rajská omáčka

Vyzrálé biohovězí maso pokrájené plátky, cibule, protlak, vývar, máslo, rýžová mouka, sůl, pepř, skořice, kardamom, bobkový list, muškátový oříšek. Vše v biokvalitě a bez lepku. (Alergeny: máslo, celer (ve vývaru)). 

Hovězí na žampionech

Vyzrálé biohovězí maso pokrájené na kostky, žampiony, vývar, cibule, protlak, vývar, hořčice, máslo, rýžová mouka, sůl, pepř, kmín. Vše v biokvalitě a bez lepku. (Alergeny: máslo, celer (ve vývaru), hořčice). 

Trhané hovězí maso barbecue

Vyzrálé biohovězí maso, pomalu tažené, natrhané v domácí barbecue omáčce. Složení: Hovězí maso, rajčatový protlak, cibule, máslo, česnek, třtinový cukr, melasa, uzená paprika, bobkový list, tymián, bazalka. (Alergeny: máslo)

 

Sušené hovězí

Tence pokrájená biohovězí kýta, usušená teplým vzduchem. Složení dle příchutí - vše bio.

Barbecue - protlak, melasa, cibule, chilli, uzená paprika, sůl, pepř

Citronový pepř - kořenící směs citronový pepř

Med a Hořčice - jemná a hrubozrnná hořčice (alergen), květový med (alergen), pepř

Víno s rozmarýnem - Svařené víno a rozmarýn, pepř

Švestky - švestková povidla, pepř

Burákové máslo - arašídové máslo (alergen)

 

 

Garantujeme původ

pouze mladá zvířata z našeho chovu

Garantujeme kvalitu

pouze zvířata z biochovu poražena na biojatkách

Garantujeme složení

bez jakýchkoliv přidaných látek